Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Recepty Herby Divina vysoká Pečené muflonie mäso so slaninou

Pečené muflonie mäso so slaninou

E-mail Tlačiť
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Suroviny (4 porcie): 400 g muflónieho  mäsa, 2 plátky anglickej slaniny, 5 strúčikov cesnaku, 2 zrnká celého nového korenia, 4 zrnká celého čierneho korenia, 2 zrnká borievky, soľ, 4 šalotky, olej, 50 ml bieleho vína, mäsový vývar, varené zemiaky, šalát

Postup: Umyté, osušené muflonie mäso posolíme. Obalíme ho plátkami anglickej slaniny a prudko opečieme v panvici na horúcom oleji zo všetkých strán. Opečené mäso preložíme do zapekacej misy, pridáme olúpamé strúčiky cesnaku so šalotkami, celé čierne a nové korenie a borievky. Podlejeme výpekom z opekania, mäsovým vývarom, prikryjeme a pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov Celzia. Počas pečenia mäso podlievame šťavou z pečenia. Po 80 minútach mäso odokryjeme, prelejeme červeným vínom a dopečieme. Upečené mäso pokrájame na plátky.

Príloha: varené zemiaky a šalát.

Posledná úprava Streda, 06 December 2017 10:46  


Vedeli ste, že:

Panvice ako nové - Panvice z ušľachtilej oceli časom strácajú lesk. Aby boli opäť ako nové, zahrejeme ich a nasypeme do nich soľ. Ponecháme ju v panvici dovtedy, kým nezhnedne. Potom panvicu vytrieme a vyleštíme papierovou servítkou.