Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Recepty Herby Kačacie mäso Kačica s ďumbierovou omáčkou

Kačica s ďumbierovou omáčkou

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Suroviny (pre 4 osoby): 4 vykostené kačacie prsia, 290 g čerstvého ďumbiera, 1 lístok nakladaného ďumbiera, 2 stredne veľké póry, 3 PL malinového octu. 2 PL ďumbierového sirupu. 200 ml ďumbierového vína, 200 ml kuracieho vývaru, 20 g masla, soľ, mleté čierne korenie

Postup: V suchej panvici opekáme na strednom ohni kačacie prsia asi 8 m kožou nadol. Potom ich obrátime a opekáme z druhej strany asi 6 m. Nadbytočný tuk odstránime lyžicou. Olúpeme čerstvý ďumbier a nakrájame na tenké pásiky, Kúsok zaváraného ďumbiera nakrájame a oboje odložíme nabok. Póry skrátime, očistíme, pozdĺžne rozkrojíme. Potom ich nakrájame na tenké pásiky a odložíme nabok. Tuk z panvice zlejeme, asi 1 PL necháme v pekáči. Prilejeme malinový ocot a necháme zovrieť. Pridáme rezančeky čerstvého i zaváraného ďumbiera, ďumbierové víno a sirup. Necháme zovrieť, znížime teplotu a varíme 10 m. Roztopíme maslo, pridáme póry, osolíme, okoreníme a prudko 3 m. pražíme. Prsia vložíme do omáčky a prehrievame 2 m. Opečený pór upravíme na misu, položíme naň porcie kačice a pridáme ďumbierovou omáčku.

 

Posledná úprava Pondelok, 04 December 2017 11:26  


Vedeli ste, že:

Chrumkavé krídelká - Krídelká umyjeme, osušíme, posolíme a okoreníme. Kukuricové lupienky vložíme do mikroténového vrecka a rozdrvíme ich valčekom na cesto. Krídla namáčame v rozšľahanom vajíčku, obalíme v lupienkach a vyprážame. Sú chutné a netradičné.