Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Plnené kura

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

 

Suroviny: Kura 1,5 - 2 kg, 100 g mladej cibuľky, 100 g mrkvy, 100 g červenej papriky,m 50 ml olej, 1 PL Podravky s bylinkami, 300 g mletých kuracích pŕs, štipka soli, 1 ČL oregana

Postup: Umytú, očistenú cibuľku, mrkvu, papriku nakrájame na tenké prúžky, opražíme na 2 - 3 ČL oleja, necháme vychladnúť, premiešame s mletým kuracím mäsom, pridáme oregano, Podravku. Kura narežeme po dĺžke chrbta, pozorne vykostíme okrem stehien, mäso z krídiel pritlačíme, osolíme zvonku i zvnútra. Plnku rozdelíme po povrchu kurčaťa, zašijeme otvor na chrbte. Kura má mať pôvodný tvar, polejeme ho zohriatym zvyšným olejom, pečieme v rúre pri 180 - 200 °C 45 - 50 min., podlievame teplou vodou. Upečené kura nakrájame, podávame s pečenými zemiakmi a hlávkovým šalátom.

 

Posledná úprava Štvrtok, 18 November 2010 13:58  

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Podobné recepty


Vedeli ste, že:

Kysnuté cesto - Čím je v ceste viac tuku, tým je ťažšie a preto kysne pomalšie. Kvasnice majú byť čerstvé, majú mať svetlú béžovo-sivú farbu, nemajú mať tmavé škvrny a tvrdnúť. V mrazničke vydržia maximálne 4 mesiace, v chladničke 1 - 2 týždne. Všetky suroviny do cesta majú mať rovnakú teplotu a preto ich treba zavčasu vybrať z chladničky. Dobre vykysnuté cesto má mať dvakrát tak veľký objem ako pred kysnutím a na povrchu začína praskať.