Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Recepty Herby Bravčové mäso Bravčové medajlóniky

Bravčové medajlóniky

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

 

Suroviny: 60 g bravčovej panenky, soľ, korenie, 3 - 4 Pl medu, 1 hlavička šalátu rosso, 500 g šalátových uhoriek, 2 dužinaté papriky, 2 paradajky, olivový olej, balzamový ocot 1 limeta

Postup: Z mäsa odstránime blany a nakrájame ho na rezne. Osolíme, okoreníme a opekáme na horúcom oleji. Keď sú medajlóniky z jednej strany opečené, obrátime ich a pokvapkáme medom. Potom mäso na malom ohni dopečieme, dávame pozor, aby sa med nespálil. Šalát rozoberieme na listy, uhorky nakrájame na kolieska a papriku na tenké plátky. Paradajky rozkrojíme na dieliky, vyberieme z nich vnútrajšok s jadierkami, trochu osolíme, rýchlo opečieme na rozpálenom oleji. Pred podávaním šalátové listy a zeleninu posypeme restovanými paradajkami. Tak vznikne farebné šalátové lôžko, do ktorého položíme mäso. Pokvapkáme octom, olivovým olejom, zalejeme zvyškom medovej šťavy. Ozdobíme limetou nakrájanou na dieliky.

 

Posledná úprava Nedeľa, 31 Október 2010 23:31  

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Podobné recepty


Vedeli ste, že:

Ťahanie zátky z fľaše - Pri hrdle fľaše pridržíme na chvíľu zapálenú zápalku, sklo sa roztiahne a zátka sa dá rýchlo vytiahnuť.