Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Zasnežené stromčeky

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

 

Suroviny (1 stromček): 1 medovníkové cesto, 1/2 bielka, 250 g cukru, citrónová šťava z 1/2 citróna, ozdoby na dezerty, 250 g hrozienok, 1 jablko, 1 balík špajdlí

Postup: Z medovníkového cesta povykrajujeme hviezdičky rôznej veľkosti. Na jeden stromček potrebujeme z každej veľkosti dva kusy. Medovníkové hviezdičky pečieme v predhriatej rúre pri 200 °C asi 15 minút. Po upečení preložíme hviezdičky na rovnú plochu. Nepotierame ich rozšľahaným vajcom. Bielok s cukrom a citrónovou šťavou vyšľaháme a dáme do igelitového vrecúška. Vychladnuté hviezdičky zoradíme podľa veľkosti. Na špajdľu napichneme tri hrozienka a najväčšiu hviezdu. Potom opäť tri hrozienka a najväčšiu hviezdu. Postup opakujeme od najväčšej hviezdy po najmenšiu. Špajdľu zapichneme do jablka a ozdobíme bielou polevou a ozdobami.

 

Posledná úprava Piatok, 03 December 2010 10:29  

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Vedeli ste, že:

Čistenie fľakov - Peľ z kvetov. Najmä z ľalií ale aj iných kvetov sa nemá šuchať, ale odfúknuť, potom potrieť liehom a preprať v teplej vode. Vajce: Bielok sa odstráni vlhkou soľou alebo octovou vodou. Nikdy sa nemá požívať horúca voda, lebo fľak už nikdy nezmizne. Po vaječnom žĺtku treba použiť soľ, nechať pôsobiť a následne prepláchať vo vlažnej vode. Hrdza: Pomôže citrón a soľ. Najlepšie nechať pôsobiť na škvrnu vodnú paru a potom vyprať. Efektívnejšia je kyselina šťavelová, obsahuje ju aj rebarbora. Ovocie a paradajky: Potrieme pastou z vody a pracieho prášku, necháme pôsobiť. Nikdy nepoužívame teplú alebo horúcu vodu, lebo fixuje fľaky vo vláknach. Káva: Rýchlo sa vyčistia vlažnou vodou a vyperú ako vždy. Staršie fľaky sa odstránia glycerínom.