Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Recepty Herby Cestoviny Pizza Pizza so špenátom

Pizza so špenátom

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

 

Suroviny: 500 g hladkej múky, 1 ČL soli, 25 g droždia, 300 ml vlažnej vody, 250 g čerstvého špenátu, 3 PL paradajkového pretlaku, 2 strúčiky cesnaku, 1 ČL korenia na pizzu

Postup: Múku so soľou zmiešame v miske, droždie s časťou vody, do zvyšnej vody pridáme olej a s kváskom vlejeme do múky, zamiesime na hladké cesto, na teplom mieste necháme vykysnúť. cesto roztlačíme do veľkej okrúhlej formy na pizzu alebo plech, potrieme paradajkovým pretlakom zmiešaným s pretlačeným cesnakom, posypeme korením na pizzu. Umytý špenát sparíme horúcou vodou, osušíme, rozložíme na cesto. Postrúhanú mozarellu nasypeme na cesto, upečieme v rúre.

 

Posledná úprava Pondelok, 18 Október 2010 09:58  


Vedeli ste, že:

Keď na výrobu karamelu použijeme kryštálový cukor, stačí ho v ťažkej rajnici pri miernej teplote povariť asi 6 minút za neprestajného miešania. Ku krupicovému cukru sa musí pridať asi polovica hmotnosti cukru maslo. Do plnky ho dávame teplý, aby nestuhol. Keď karamel horúci vylejeme na pomastený pergamenový papier, môžeme po vychladnutí z neho vykrajovať rôzne tvary.