Bažant s dusenými gaštanmi

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Suroviny (10 osôb):  1 kg  bažantích pŕs,  100 g  slaniny, 200 g mrkvy, 150 g cibule, 1 dl. oleja, 200 g gaštanov, 2 dl vody alebo kuracieho ragú. 1 dl. b.  vína, muškátový oriešok, ml. škorica, ml.korenie, soľ, 5O g masla, tymian, rozmarín, šalvia

Postup:Prsia upravíme na porcie, pokvapkáme olejom, poprekladáme celými vetvičkami byliniek, zakryjeme potravinárskou fóliou, necháme niekoľko hodín prevoňať. Mäso očistíme od byliniek. Na grile opečieme prsia, nakrájané na porcie z oboch strán, okoreníme, osolíme. Olej nalejeme do panvice, opečieme na ňom odrezky z pŕs,  k nim pridáme slaninu, mrkvu, cibuľu, osolíme, okoreníme, podlejeme vínom, vývarom, uvedieme do varu, dusíme pri nízkej teplote do mäkka spolu s gaštanmi, vínom. Šťavu rozmixujeme  ponorným  mixérom, zjemníme maslom a podávame ku grilovaným prsiam.

Bažantie sliepky a kohúti sa predávajú ako pár. Mäso zo sliepky je mäkšie, ale menšie. Bažant sa pred spracovaním zavesí. Predáva sa čerstvý alebo mrazený. Hodí sa na pečenie alebo dusenie.

 


AdSense