Petit Four výber zo 4 dezertov

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Pannacota: Šľahačkovú smotanu ochutíme cukrom, vanilkou, privedieme do varu, pridáme napučanú želatínu. Zmes nalejme do silikónových formičiek, dáme do chladničky, necháme stuhnúť, potom vyklopíme na tanier.

Čokoládová pena: 80 % horkú čokoládu rozpustíme na vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke, šľahačku vyšľaháme, vajcom do peny s troškou cukru. Do rozšľahaných vajec vmiešame rozpustenú čokoládu, nemá byť príliš horúca, aby sa vajcia nezrazili. Do zmesi vymiešame šľahačku, dáme do chladničky, potom z peny vykrajujeme PL zmrzlinu.

Čokoládová kocka: 80 % horkú čokoládu rozpustíme, do šľahačkovej smotany dáme voňavé koreniny badián, kardamón, celé nové korenie, zvaríme, scedíme. Ma panvici pripravíme karamel, vylejeme ho na silikónovú formu, necháme stuhnúť a potom ho podrvíme na menšie kúsky. Precedenú zmes dáme do formy vystlanej fóliou, dáme stuhnúť, potom vykrajujeme, rôzne tvary.

Ice marilla: Kúsky marhule obalíme guličkou vanilkovej zmrzliny, obalíme v postrúhaných orechoch, podávame s kandizovanou višňou.


AdSense