Štrúdľa

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 

Suroviny: 220 hladkej múky Špeciál, 140 g masla alebo margarínu, 1,5 dl kyslej smotany, štipka soli

Postup: Zo surovín vypracujeme rukou cesto tak, aby sa oddelovalo od okrajov misky, rozdelíme ho na 4 časti, každú rozvaľkáme na dobre posypanej doske, v priebehu vaľkania cesto nadvihujeme a podsýpame hladkou múkou, aby sa nelepilo na dosku. Vyvaľkáme ho najtenšie, ako sa dá, pofŕkame rozpusteným margarínom, posypeme maslom, jablkami cukrom, vanilkovým cukrom, pofŕkame rozpusteným maslom, zvinieme do rolády, opatrne prenesieme na dobre pomastený plech. Vrch potrieme rozpusteným maslom.

Plnky: Jablkovo - maková: 424 PL mletého maku, orechov alebo strúhanky, 10 veľkých postrúhaných jabĺk, 24 PL kryštálového cukru, 4 vanilkové cukry. Plnku rozdelíme rovnomerne na 4 štrúdle. Možno použiť aj tvaroh, hrozienka.

Tvarohová: 500 g tvarohu, 6 PL práškového cukru, 3 vajcia, štipka soli, 1 vanilkový cukor, 100 g hrozienok, trochu citrónovej kôry, maslo. Tvaroh, žĺtky, cukor, vanilkový cukor, citrónovú kôru zmiešame, jemne rozotrieme na pomastené cesto do 3/4, posypeme hrozienkami, zvinieme.

Strúhanková: 500 g strúhanky a sucho opečieme do ružova, do vychladnutej dáme suroviny ako do tvarohovej ale bez citrónovej kôry.

Kokosová: 500 g kokosu, marhule alebo marhuľový kompót, cukor, vanilkový cukor, hrozienka. Kokos zmiešame s práškovým a vanilkovým cukrom, posypeme tukom pokvapkané cesto, dáme ovocie, hrozienka, predtým namočené v rume. Marhule sa ukladajú len do 4 cm od okraja, aby tvorili iba stred štrúdle.


AdSense