Dia rezy

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Suroviny (20 ks):

Cesto: 4 vajcia, 4 PL horúcej vody, 50 g náhradného sladidla na pečenie, 100 g hladkej múky, 50 g Maizeny, 2 PL kakaa, 2 ČL prášku do pečiva.

Plnka 25O g ananásového dia kompótu, 1 1/2 bal. čírej želatíny, 7 PL studenej vody, 160 ml ananásovej šťavy z kompótu, 40 g náhradného sladidla, kôra z 1/2 1/2 citróna, 350 g nízkotučného jogurtu.

Ozdoba: 30 g dia čokolády

Postup: Žĺtky vyšľaháme s vodou, postupne pridávame sladidlo, šľaháme až je zmes krémová. Bielky vyšľaháme na sneh. múku zmiešame s kakaom, Maizenou, práškom do pečiva, postupne primiešame k žĺtkovej zmesi, potom vtrieme sneh, cesto vylejeme na plech veľkosti 20x24 cm vyložený papierom na pečenie, pečieme pri 190 st 12 min. Upečené cesto vyklopíme, papier stiahneme, necháme vychladnúť, potom ho prekrojíme na dve rovnaké časti. Želatínu vymiešame s vodou, necháme 10 min napučať. Ananás nakrájame na kúsky, niekoľko väčších necháme na ozdobu. Šťavu zmiešame s jogurtom, citrónovou kôrou, sladidlom. Napučanú želatínu zohrejeme podľa návodu na obale, premiešame s 1 PL jogurtovej zmesi, vlejeme k zvyšku zmesi, premiešame, necháme 1 h v chladičke, potom ju zmiešame s ananásom, 2/3 krému natrieme na jednu časť cesta, prikryjeme druhou. Zvyšým krémom potrieme vrchnú časť, ozdobíme ananásom, strúhanou čokoládou, na 1 h dáme chladu.


AdSense