Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Suroviny: 2 Ľ sušených kvasníc, 100 ml vlažného mlieka, 600 g hladkej múky, 2 ČL soli, 125 g kryštálového cukru, postrúhaná kôra z 3 citrónov, 3 rozšľahané vajcia.

Posýpka: 4 ČL mletej škorice, 1 PL masla, 3 ČL kryštálového cukru, 125 g olúpaných opražených a posekaných mandlí, 1 žĺtok

Postup: Do misky s maslom vsypeme kvasnice, necháme 5 min, potom pomiešame, aby sa rozpustili. Vo veľkej mise zmiešame múku, cukor, soľ a citrónovú kôru. V strede spravíme jamku, dáme do nej maslo, vajcia a rozpustené kvasnice. Zamiešame a po PL pridávame vodu, kým cesto nie je lepkavé. Preložíme ho pomúčenú dosku a miesime 10 min, kým nie je hladké a pružné a lesklé. Vložíme ho do čistej misy a prikryjeme utierkou, necháme kysnúť asi 4 hod, kým nezdvojnásobí svoj objem, Cesto zrazíme a necháme 10 min odpočívať. Rozdelíme ho na 2 rovnaké časti a vytvarujeme z nich povrazce dlhé 40 cm, ktoré spolu stočíme. Preložíme na plech vytretý maslom, spojíme do prstenca a spoje stlačíme, aby sa zlepili. Prikryjeme utierkou a necháme kysnúť asi 1 1/2 hod, kým bochník nezdvojnásobí svoj objem.

Posýpka: V mise zmiešame škoricu, cukor, maslo, žĺtok. Gumenou stierkou rovnomerne rozotrieme na povrch prstenca. Pečieme v rozohriatej rúre asi 45 min, kým chlieb nie je zlatistý a po poklopaní na spodok nevydáva dutý zvuk. Necháme vychladnúť na mriežke.

 


AdSense