Recepty z Herby

...tie najlepšie recepty pre Vás a Váš najmilší maškrtný jazýčok...

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Home Recepty Herby Sladkosti / Pečivo Vanilkové rožteky

Vanilkové rožteky

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré 

Suroviny (asi na 80 ks): 1 kg hladkej múky, 500 g mäkkého masla, 3 žĺtky, 300 g práškového cukru, štipka soli, asi 150 ml studenej vody

Postup: Do misy dáme múku, štipku soli, nakrájané maslo, žĺtky, práškový cukor a prilejeme toľko studenej vody, aby cesto bolo mäkšie a pružné. Ak sa drobí, treba pridať vodu, ak sa lepí - múku. Cesto dôkladne vymiesime najprv vareškou, potom rukami.

Bielky možno použiť na makrónky.

 

Posledná úprava Pondelok, 04 December 2017 12:23  

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Podobné recepty


Vedeli ste, že:

Ako správne pripraviť mäso - Mäso na porcie krájame vždy cez vlákno, aby sa pri konzumácii ľahšie oddeľovalo. Naklepávame ho zásadne na vodou navlhčenej drevenej doske, drevo nenasaje šťavu z mäsa. Jemné mäsá naklepávame len tupým, opakom nožíka, tuhé tĺčikom. Ak chceme mäso dusiť, napred ho opečieme na troške tuku. Na povrchu sa vytvorí pevná kôra a preto je šťavnatejšie. Pri pečení do mäsa nepicháme vidličkou, aby z neho zbytočne nevytiekla šťava. Podlievame ho buď vlastnou šťavou alebo horúcou vodou. Solíme ho až tesne pred úpravou, aby povrch nevlhol a tuk neprskal z panvice. Tvrdé mäso vraj zmäkne, ak k nemu pridáme trochu octu. Aby sme mäso v lete uchránili pred muchami, obložíme ho vrstvou cibule. Mäsový vývar na polievku bude silný, keď vložíme mäso do studenej vody, prípadne ho predtým pokrájame. Naopak, mäso do omáčky vkladáme až do horúcej vody, zostane šťavnaté.