Suroviny (pre celú rodinu):

Cesto: 5 vajec, 250 g práškového cukru, 4 lyžice oleja, 4 PL vody, 1 PL kakaa, 250 g hrubej múky, O,5 KL kypriaceho prášku, tuk na a hrubá múka na vymastenie a vysypanie plechu

Krém: 2 jahodové kompóty, 1 balíček zlatého klasu, 250 g masla, 200 g práškového cukru

Postup:

Cesto: Žĺtky s polovicou práškového cukru vyšľaháme dopenista, z bielkov a zo zvyšného cukru ušľaháme tuhý sneh. Postupne pridáme olej, vodu, kakao, zľahka vpracujeme sneh z bielkov a preosiatu múku s kypriacim práškom. Vypracujeme cesto, ktoré vylejeme na vymastený a vysypaný plech a upečieme. Upečené cesto necháme vychladnúť. Elektrická rúra l80 °C, teplovzdušná 160, plynová stupeň 3. Čas pečenia: 2O - 25 minút.

Krém: Jahody scedíme, necháme dobre odkvapkať a pokrájame na menšie kúsky. V kompótovej šťave rozmiešame Zlatý klas a uvaríme hustú kašu, ktorú miešame do vychladnutia. Maslo s cukrom dobre vymiešame, postupne pridáme vychladnutú kašu. Do krémovej hmoty zamiešame pokrájané jahody. Na vychladnuté cesto navrstvíme jahodovú plnku, necháme stuhnúť najlepšie do druhého dňa. Potom pokrájame na kocky. V letnej sezóne môžeme použiť aj čerstvé jahody. Šťavu nahradíme jahodovým alebo malinovým sirupom, zriedeným vodou.