Suroviny (pre celú rodinu):

Cesto: 6 vajec, 500 ml práškového cukru, 100 ml mlieka, 150 ml oleja, 500 ml polohrubej múky, 1 balíček kypriaceho prášku

Tvarohová plnka: 2 tvarohy po 250 g, 1 kyslá smotana, 1 vanilkový cukor, 150 ml mlieka, 2 PL detskej krupice

Postup: Cesto: 4 žĺtky vymiešame s práškovým cukrom dopenista, pridáme 100 ml mlieka, olej a vyšľaháme. Primiešame preosiatu múku s kypriacim práškom a zľahka zapracujeme sneh zo 6 bielkov. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech.

Tvarohová plnka: Vo veľkej mise vymiešame rozdrobený tvaroh s 2 žĺtkami, primiešame vanilínový cukor a kyslú smotanu. Z 2 PL detskej krupice uvaríme hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť a primiešame ju do tvarohovej zmesi. Tvarohovú plnku nanášame pomocou cukrárenského vrecka na cesto. Vytvárame pásy v priečnom i pozdĺžnom smere v tvare mriežky, tak, aby vznikli medzi mriežkou vankúšiky. Cesto s tvarohovou plnkou vložíme do horúcej rúry a upečieme. Elektrická rúra 175. teplovzdušná 155 °C, plynová stupeň, čas pečenia 40 minút. Koláč je upečený, keď tvarohová plnka zružovie. Upečený koláč posypeme práškovým cukrom. Na nanášanie tvarohovej plnky môžeme použiť namiesto cukrárenského vrecka pevnejšie mikroténové vrecko, na ktorom sme odstrihli rožtek.