Suroviny (12 rezov): Cesto: 150 g polohrubej múky, 3 žĺtky, 100 g práškového cukru, štipka soli, 100 g mäkkého masla, trocha masla a múky na vymastenie a vysypanie formy.

Príloha: 2 banány, 2 kiwi, 500 g tvarohu, 100 g masla, 75 g kryštálového cukru, 4 vajcia, 4 PL rumu, 1/2 vrecúška vanilkového pudingu v prášku, práškový cukor na posypanie

Postup: Rúru predhrejeme na 200 °C. Múku preosejeme do misy, pridáme žĺtky, cukor, soľ, kúsky mäkkého masla, zmiešame a vypracujeme hladké cesto. Ak sa drobí, pridáme PL vlažnej vody. Bochník zabalíme do alobalu, na pol hodiny dáme do chladničky. Ovocie ošúpeme nakrájame na plátky, tvaroh vyšľaháme s maslom cukrom, pridáme vajcia, rum, pudingový prášok, premiešame. Tortovú formu s pružným okrajom vymastíme, vysypeme múkou. Dve tretiny roztlačíme na dno formy, zo zvyšku urobíme šúľok a vytvarujeme okraj. Pri roztláčaní cesta si môžeme pomôcť malou lyžičkou. Naplníme tvarohovou plnkou, navrch uložíme ovocie, vložíme do predhriatej rúry a upečieme. Ak príliš rýchle hnedne, prikryjeme alobalom a dopečieme. Vychladnutý koláč posypeme práškovým cukrom.