Suroviny: 5 vajec 100 g kryštálového cukru, 1 PL oleja, 150 g polohrubej múky, 1 ČL kypriaceho prášku, džem

Plnka: 3 vajcia, 4 PL kryšt. cukru, štipka kypriaceho prášku, 2 PL kakaa, 0,1 l rumu, 0,1 l jahodového (malinového) sirupu, džem

Krém: 500 g Palmarinu, 50 g práškového cukru,

Biela hmota: 130 g sušeného mlieka, 130 g práškového cukru, 130 g Cery, čokoládová poleva


Postup cesto: Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne pridávame kryštálový cukor, žĺtky a 1 PL oleja. Nakoniec zľahka primiešame preosiatu múku s kypriacim práškom. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a upečieme vo vyhriatej rúre. Upečené cesto zvinieme aj s papierom. Vychladnutú roládu rozvinieme, papier z nej stiahneme, potrieme džemom a pozdĺž dlhšieho okraja cesta vytvoríme z pripravenej plnky valček. Cesto zrolujeme.

Plnka: Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne primiešame 4 PL kryštálového cukru, žĺtky a 4 PL múky so štipkou kypriaceho prášku. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a vo vyhriatej rúre upečieme. Upečené vychladnuté cesto rozmrvíme do misy, pridáme 3 PL kakaa, 3 PL džemu, rum, sirup a spracujeme na tuhú hmotu.

Krém: Palmarin s cukrom dobre vymiešame a touto zmesou potrieme povrch rolády.

Biela hmota: Zo sušeného mlieka, práškového cukru a tuku vypracujeme tuhú hmotu, ktorú vložíme do igelitového vrecúška (25x40 cm) a vyvaľkáme. Vrecko z jednej strany rozstrihneme, hmotu preklopíme na roládu a mierne pritlačíme. Povrch rolády ozdobíme čokoládovou polevou.