Suroviny (25 ks): 5 vajec, 1 PL nastrúhanej citrónovej kôry, 120 g práškového cukru, 1/2 bal. kypriaceho prášku, 120 g polohrubej múky, tuk na vymastenie plechu, hrubá múka na posypanie plechu

Plnka: 1 hruškový kompót, 400 ml šťavy z hrušiek, 300 ml vody, 2 PL kryštálového cukru, 2 bal. Zlatého klasu, 500 ml šľahačkovej smotany, 1 stužovač šľahačky, 1 PL hruškového likéru či sirupu

Postup: Cesto: Z 5 bielkov vyšľaháme, tuhý sneh, do ktorého zľahka zapracujeme citrónovú kôru. Žĺtky vymiešame s cukrom do penista, pridáme vyšľahaný sneh a preosiatu múku s kypriacim práškom. Cesto vylejeme na vymastený a pomúčený plech a vo vyhriatej rúre pečieme. Elektrická 180, teplovzdušná 160 °C, plynová stupeň 3, čas pečenia 15 - 17 min. Upečené cesto necháme vychladnúť.

Plnka: Hrušky precedíme, necháme odkvapkať, odstránime šupku a pokrájame na kocky alebo nahrubo postrúhame. Hruškovú šťavu doplníme vodou do 700 ml, podľa chuti pridáme 1 - 2 ČL kryštálového cukru. Presypeme 2 balíčky Zlatého klasu, dobre rozmiešame a privedieme do varu. Za stáleho miešania uvaríme hustú kašu. Po vychladnutí do nej pridáme hrušky. Krémovú hmotu jemne premiešame a natrieme na cesto.

Šľahačková vrstva: Šľahačkovú smotanu vyšľaháme a stužovačom a PL hruškového likéru alebo. Navrstvíme na plnku. Zákusok necháme necháme v chladničke stuhnúť, potom pokrájame. Zákusok môžeme ozdobiť plátkami hrušky alebo koláčikmi z lístkového cesta.