Suroviny (12 ks na 1 plech): 100 g horkej čokolády, 120 g masla, 100 g kryštálového cukru, 2 vajcia, 175 ml sladkej smotany, 2 PL koňaku, 1/6 ČL škorice,200 g hladkej múky, 1 PL kypriaceho prášku, 3 PL kakaa, štipka soli, 12 papierových košíčkov, 1 vanilkový tvarohový dezert, strieborné cukrové perličky, hoblinky čokolády, práškový cukor na ozdobu

Postup: Rúru predhrejeme na 180 °C. Papierové košíčky vložíme do jamiek v mufinovom plechu. Čokoládu s maslom roztopíme vo vodnom do kúpeli, necháme vychladnúť. K zmesi pridáme kryštálový a vanilínový cukor, šľaháme, až vznikne hladký krém, vmiešame doň vajce, smotanu, koňak a koreniny. V inej mise premiešame múku s kypriacim práškom, kakaom a soľou. Do zmesi vmiešame čokoládový krém. Košíčky naplníme 2 ČL do dvoch tretín a koláčiky pečieme 20 - 25 min v predhriatej rúre.

Upečené necháme vychladnúť na mriežke. Z koláčikov vykrojíme kolieska, dáme ich nabok. Do vzniknutej jamky dáme ČL vanilkového krému. Odložené kolieska prekrojíme a a do krému vložíme ako krídelká kúsky cesta.

Zdobíme striebornými perličkami, hoblinkami čokolády, jemne posypeme práškovým cukrom.