Suroviny cesto: 3 vajcia, 1 dl mlieka, 400 g múky.

Plnka: 1,2 l mlieka, 200 g mletých vlašských orechov, 1 vrecúško pudingového prášku, 40 g medu, 300 g sliviek

Poleva: 1 dl červeného vína, 60 g medu, 100 g čučoriedkovej zaváraniny, 1 vanilková tyčinka, vrecúško pudingového prášku, 1 dl smotany

Postup: Vajcia rozmiešame v mlieku, so štipkou soli a múkou. Hustú hmotu riedime vodou, prípadne mliekom, až získame patričnú konzistentné palacinkové cesto. Palacinky smažíme na rozohriatej panvici, na ktorú nalejeme malé množstvo oleja. Plnku pripravíme z vody a cukru, ktoré ohrievame. Prilejeme 1/2 l mlieka a až začne vrieť prisypeme vlašské orechy. Pudingový prášok rozšľaháme do hladka v troške mlieka alebo vody a zahustíme ním orechovú hmotu. Nakoniec primiešame med a odstavíme. Pri príprave polevy zmiešame červené víno s medom, čučoriedkovou zaváraninou a vnútrajškom vanilkovej tyčinky. Zmes uvedieme do varu. Zahustíme 1 vrecúškom pudingového prášku rozmiešanom v mlieku alebo vode a obohatíme smotanou. Krátko pred podávaním potrieme palacinky orechovou náplňou, posypeme slivkami nakrájanými na malé kocky a každú poskladáme do batôžka.

Zalejeme čučoriedkovou polevou a posypeme práškovým cukrom. Na zdobenie použijeme zvyšné slivky a čučoriedkový džem. Palacinky sa nebudú lepiť, ak do cesta primiešame niekoľko PL oleja. Môžeme použiť aj sušené slivky, ktoré namočíme do alkoholu alebo slivkový kompót.