Suroviny (4 porcie): 8 palaciniek, 300 g tvarohu, 50 g vanilkového cukru, 100 g kyslej smotany, 50 g práškového cukru, citrónová kôra. Višňová omáčka: 400 g zaváraných višní (odkôstkovaný), 60 g kryštálového cukru, 5 cl višňového likéru (griotky, sherry), Solamyl

Postup: Pripravíme palacinky (2 kusy na porciu). Hotové uchováme na teplom mieste.

V elektrickom šľahači do hladka vymiešame tvaroh, kyslú smotanu, vanilkový cukor a citrónovú kôru. Každú z palaciniek potrieme pripravenou plnkou a zvinieme. Existuje mnoho spôsobov (trojuholník, rolka), švajčiarska rolka: boky palacinky zahneme dovnútra a takto zvinieme palacinku na rolku.

Príprava omáčky: Zavárané višne aj s nálevom dáme variť. Pridáme cukor, višňový likér a necháme zovrieť. Solamyl rozmiešame s vodou a za neustáleho miešania pomaly prilievame, až kým nie je omáčka dostatočne hustá. Ešte chvíľu necháme povariť a môžeme podávať. Naplnené palacinky posypeme práškovým cukrom a polejeme horúcou višňovou omáčkou.

Dozdobíme malým množstvom kyslej smotany, ktorú sme zmiešali s práškovým cukrom. Miesto kyslej pochúťkovej smotany môžeme použiť aj klasickú šľahačkovú smotanu.